Pehmekaanelised raamatud
Pehme kaanega raamatud on enamasti kaalult kergemad ja suurte tiraažide korral on nende valmistamine võrreldes kõvakaaneliste raamatutega soodsam. Seegi formaat pakub põnevaid töötlusi, mille abil tõmbab lisaks raamatu sisule tähelepanu ka selle vorm.
Pehmekaanelise raamatu tugevused on:
- soodsam hind
- kerge kaal
- lakkadega kaaned
![PK-2[1]](https://trt.ee/wp-content/uploads/2018/11/PK-21.jpg)

Pehmed kaaned – rohkelt võimalusi
Pehmed kaaned sobivad peaaegu iga iseloomuga raamatule. Lisaks ülalmainitud eelistele sobib pehme kaas paremini ka trükistele, mis on väga õhukesed ja mille puhul osutuks kõva kaas ebamõistlikuks. Pehmekaanelise raamatu trükkimine ning köitmine on ka pisut lihtsam ja võtab üldjuhul vähem aega.
Kaane kujundamiseks on palju võimalusi. Vastupidavuse suurendamiseks või lihtsalt efekti tekitamiseks on võimalik kasutada vesilakki, erinevaid laminaate, fooliotrükki, kohtlakki, stantsi.
Köitest
Pehmekaaneline liimköide, pur-köide, pehmekaaneline õmmeldud köide, Otabind ja Šveitsi köide.
- Võimalikud formaadid: väikseim 75 x 100 mm, suurim 300 x 360 mm (laius x kõrgus). Raamatu paksus 2 kuni 62 mm. Otabindi väikseim laius saab olla 105 mm ja suurim paksus 27 mm.
- Kasutatavad sisupaberid: katmata 60 kuni 150g/m2, kaetud 70 kuni 170 g/m2.
Kaanematerjalid: kartong (paksus 230 kuni 280 g/m2), kaetud paber (200 kuni 350 g/m2), katmata eripaberid, erinevad vinüülmaterjalid. - Kaaned võivad olla lakkadega ehk sisse pööratud kaanega (väikseim laius 80 mm ja suurim raamatu laius miinus 20 mm.
- Trükitud kaant saab katta erineva laminaadiga: läikiv, matt, kraapimiskindel matt, sametine, reljeefne.
- Järeltöötlus: fooliotrükk, UV-kohtlakk, UV-lauslakk, vesilakk, lamineerimine, surutrükk, siiditrükk, stantsimine, kleebis, ümbrispaber, nurkade ümardamine, pakkimine termo- või ajakirjakilesse.
