Järeltöötlus

Järeltöötlus

Raamat võib olla lihtsalt raamat. Aga ta saab olla ka midagi palju erilisemat, ja kõik see algab ikkagi väljanägemisest, mis saavutatakse erinevate järeltöötlustehnikatega.

Tutvuge kõikide järeltöötluse võimalustega ja kasutage neid julgesti. Samuti küsige nõu erinevate materjalide kohta, nende valik on suurem kui sageli arvatakse.

Teeme Teie ideed koos teoks!

7K AdamsonErik
Teenused
Foolio
Fooliotrükk

Kaunistab trükist elegantsete, hinnalise ilmega metalselt läikivate kirjade ja kujutistega. Värvidest kasutame peamiselt kulla, hõbeda ja pronksi erinevaid toone. Värviliste fooliote valik ei ole väga lai, siiski leiab kataloogist põhitoonid.

UV-kohtlakk
UV-kohtlakk, UV-lauslakk, vesilakk

Raamatu kaant või muu trükise pinda täielikult või osaliselt kaitsvad ning efekti andvad lakid. Võimalikud on läikivad, matid ja struktuursed lahendused.

Lamineerimine

Muudab kaaned ajale vastupidavamaks. Laminaat saab olla läikiv, matt, kraapimiskindel matt ja sametine.

Surutrükk

Efektne reljeeftehnika, mis tõstab kirja või kujundusdetaili pinnast ülespoole või surub selle materjali sisse. Surumisel on võimalik kasutada fooliot. Ilma fooliota surumist nimetatakse ka pimetrükiks.

Siiditrükk

Trükitehnika, mida kasutatakse osadel materjalidel, millele ei ole võimalik trükkida ofsettrükis (kalingur, vinüülkate, köitepapp).

Stantsimine

Võimaldab lõigata trükistele erikujulisi ääri ja sisselõikeid. Näiteks saab lõigata kaande või pealmistesse lehtedesse auke, et välja paistaks alumistel lehtedel olev kujutis.

PANTONE-värvid

Kasutame värve, mis on kokku segatud PANTONE kataloogi alusel 14 komponentvärvist. See võimaldab pakkuda laiemat värvipaletti kui klassikalises neljavärvitrükis: paljud toonid jäävad spot-värviga trükkides ühtlasemad ja säravamad.

Kleebised kaanel ja sees

Efektne kontrasti tekitamiseks erinevate pindadega. Kasutatakse sageli kunstiraamatute kujundamisel ja kalingurkaantel

Järjepael

Kasulik ja väärtust lisav aksessuaar kõvakaanelistele raamatutele ja raamatkalendritele. Võimalikud erineva värvuse ja tekstuuri ning eri laiusega paelad.

Peaaegu kõiki tehnikaid saab omavahel kombineerida.